بهترین گردو برای کاشت و پربارترین درخت گردو کدام است؟

16/خرداد/1400 وبلاگ
بدون دیدگاه

بهترین گردو برای کاشت و همینطور پربارترین درخت گردو کدام است؟ برای کاشت گردو نژادهای بسیاری وجود دارد که از همین روی انتخاب بهترین درخت گردو ، کاری سخت می باشد زیرا در زمان خرید نهال گردو می تواند کمی شما را سرگردان کند. خرید ارقام تجاری گردو می تواند گزینه ی مناسبی برای شروع یک کسب و کار باشد به شرطی که بهترین نهال گردو ؛ را با توجه به آب و هوای منطقه ی خود خریداری نمایید. حفظ سرمایه برای باغداران موضوع با اهمیتی است خصوصا اگر در سال های ابتدایی احداث باغ گردو باشند. به طور مثال برای نواحی گرمسیری بهترین نهال گردو، می تواند گردو پکان ، گردو ژنوتیپ و… باشد اما برای مناطق سردسیری چه ارقامی را می توان متصور شد؟! ما در این مقاله به بررسی بهترین درخت گردو برای کاشت ، می پردازیم پس لطفا تا انتهای این مطلب همراه نهالستان گلرنگ نهال باشید.

بهترین گردو برای کاشت ، گردوی پیوندی یا گردوی بذری

از بین ارقام گردو بهتر است آنها را به ۲ نوع پیوندی و بذری تقسیم کنیم. اگر فکر می کنید که فقط یکی از آنها جزو بهترین نژاد گردو ؛ می باشد لازم است که تجدید نظر نمایید. اغلب نهال های بذری گردو برای یک باغ خانوادگی مناسب می باشند. نهال های بذری، جز بهترین گردو، می توانند لقب گیرند چرا که در برابر بیماری ها از مقاومت نسبتا خوبی برخوردار می باشند.

اما در سوی دیگر، بهترین نهال گردو پیوندی ، از آنجایی که باردهی بالایی برای رقم های تجاری آن (۷۰ کیلوگرم) می توان متصور شد، به کشاورزان پیشنهاد می شوند. حال در ادامه به معرفی بهترین درخت گردو بذری و بهترین نژاد گردو پیوندی می پردازیم.

معرفی انواع بهترین نهال گردو در مناطق سردسیر

اگر زمین کشاورزی شما در آب و هوایی، سردسیر قرار دارد، به گونه نهالی نیاز دارید که در برابر سرماهای طولانی و دمای زیر صفر نیز مقاوم باشد و سرما آن را از پای در نیاورد. در این مناطق باد و طوفان های شدید می توان هم باعث اسیب زدن به تنه و شاخه و برگ درخت گردو  شود و هم باعث ریزش شکوفه های آن گردد. در نتیجه بهترین نوع درخت گردو، برای این مناطق باید جزوی از گونه های قوی و استواری در برابر باد و سرماهای بهاره باشند که بتواند از پس تمام این چالش ها بر آیند.

نهال گردو فرنور و چندلر

نهال گردو چندلر جز بهترین نژاد گردو ؛ برای مناطق سردسیری محسوب و به راحتی در این نقاط به گیاه به حیات خود ادامه خواهد داد.

برای این مناطق باید از گونه هایی استفاده کرد که دیرگل باشند تا در فصول سرد سال دچار سرمازدگی نشوند. همچنین این گردو چندلر جز ارقام پربار در کشاورزی محسوب می شوند. این ارقام هر دو جز ارقام وارداتی بوده که بومی سازی شده اند و هر دو از محبوبیت بسیار زیادی در بین باغداران بهره مند می باشند.

اما بهترین نهال گردو در مناطق گرمسیر

تمام کشاورزان در مناطق گرمسیری کشورمان با مشکل کم آبی مواجه هستند به همین منظور بهترین نوع درخت گردو، برای این مناطق نه تنها باید در برابر این مشکل مقاوم باشد بلکه باید گردوهایی با کیفیت و سفید رنگ نیز داشته باشد.

برای مثال گردوی فرنور که در پاراگراف قبل برای مناطق سردسیر بهترین رقم قلمداد شد، برای مناطق گرمسیر نمی تواند باردهی داشته باشد چرا که نیاز سرمایی آن رفع نمی شود و همچنین به آبیاری های مشخصی نیازمند است. برای این مناطق که بارش باران کم یا مناطق شرجی ای می باشد و قرار گرفتن در دماهای زیر صفر کمتر اتفاق می افتد، بهتر است از کاشت نهال گردو پکان را در دستور کار خود قرار دهید تا با عنوان بهترین نوع درخت گردو، در مناطق گرمسیری به صورت عملی آشنا شوید.

این درخت دارای مغز گردویی بسیار جذاب و خاص می باشد که یکی از بهترین گردو برای کاشت، در استان های شمال کشور و جنوب کشور که دارای آب و هوای گرم و شرجی می باشد.

بهترین های نهال گردو به طور معمول ارقام وارداتی می باشند یا صادراتی؟

در بین این ۲ دسته نمی توانید یک گونه را به عنوان بهترین نوع درخت گردو؛ انتخاب کنید اما برای هرکدام از آنها برترین ها را می توانید بشناسید.

به عنوان مثال در گروه گردوهای وارداتی می توان از چندلر، فرنور، گردو اسرائیلی، پکان و … نام برد که جزو پرفروش ترین گردوها هستند.

از آن طرف بهترین نوع گردو، بومی مانند گردو ژنوتیپ، گردو تویسرکان، گردو خوشه ای و … می باشند که در باغ های گردو نیز دارای بالاترین عملکرد نسبت به سایر ارقام بوده اند و کشاورزان زیادی با این گونه ها روزی خود را در می آورند.

بهترین نهال گردو در برابر آفت ها و بیماری ها

تمام نژادهای گردو سعی دارند در برابر بیماری و آفات از خود مقاومت نشان دهند تا مشکلی در تنه و بر روی شاخه ها ایجاد نشود. نکته ای که در مورد بهترین انواع درخت گردو، وجود دارد این است که درختان تجاری پیوندی می توانند مقاومت بهتری نسبت به بیماری ها و بلایت گردو از خود نشان دهند. اما توجه داشته باشید که در زمان های مشخص شده نسبت به سمپاشی باغ اقدام کنید تا بازدهی درختان نیز افزایش پیدا کند.

تاثیر هرس در عمکلرد بهترین نوع درخت گردو

در هر مرحله از پرورش درختان گردو که باشید و پرورش بهترین نژاد درخت گردو، را انجام داده باشید باز هم لازم است به فکر هرس اصولی درختان باشید چرا که شاخه های مزاحم گردو باعث کاهش باردهی می شوند و اگر این روند ادامه پیدا کند، انرژی گیاه گرفته می شود و از خود در برابر بیماری ها و قارچ ها نمی تواند دفاع کند. درنتیجه لازم است با رعایت این نکات در بهبود عملکرد بهترین نهال های گردو ، تاثیری مثبت به جای گذاشته باشد.

کود مناسب برای بهترین نهال گردو

اگر می خواهید باغ منحصر به فردی داشته باشید نیاز است که از کودهای ویژه ای برای نهال های گردو استفاده کنید تا یک باردهی زیادی را شاهد باشید. درخت گردو به کودهای خیلی قوی با پایه های شیمیایی و یا حیوانی به خودی خود، نیازی ندارند و حتما لازم است که قبل از خرید انواع ترکیبات، از کمبودها اطلاع پیدا کنید تا تنها به رفع آنها بپردازید.

اما اگر قصد دارید که با اضافه کردن کود شادابی را به گیاه بر گردانید، می توانید از کود پوسیده حیوانی استفاده کنید. این کود به شما کمک می کند تا بهترین نژاد درخت گردو، را به بهترین وجه پرورش دهید. اگر بدون آگاهی از کمبود عناصر موجود در خاک اقدام به کوددهی کنید، باعث می شود که به ریشه ها شوک وارد کنید و در برخی موارد نیز برگ ها به اصطلاح سوخته می شوند چرا که حجم زیادی از عناصر ناگهان به آنها وارد می شود.

پیشنهاد می کنیم از کودهای شیمیایی برای جبران مواد مغذی در خاک استفاده کنید و برای تقویت باردهی از کودهای حیوانی انتخاب کنید.

نور خورشید برای بهترین نوع درخت گردو کدام است؟

تابیدن نور خورشید برای درختان گردو به عنوان یک محرک رشد در نظر گرفته می شود. زاویه ی مناسب برای این گیاهان زاویه ای است که به صورت یکسان تمام شاخه ها مقابل نور قرار بگیرند. مهم ترین نکته ای که در مورد نور خورشید وجود دارد این است که: در زمان هرس درختان اگر به درستی شاخه های اضافی حذف نشوند باعث می شود که انرژی و نور صرف این شاخه ها شود و سایر نقاط که نیازمند هستند از این نعمت برخوردار نشوند که در نتیجه پرورش بهترین نهال گردو، شما به شکست منتهی خواهد شد.

بهترین گردو برای کاشت ، بهترین نهال گردو برای کاشت ، بهترین منطقه ایران برای کاشت گردو ، بهترین مکان برای کاشت گردو ، بهترین زمان برای کاشت نهال گردو ، بهترین نوع گردو برای کاشت ، بهترین نهال گردو برای کاشت در گیلان ، بهترین نهال گردو برای کاشت در مازندران ، بهترین بذر گردو برای کاشت ، بهترین نوع درخت گردو برای کاشت ، بهترین نوع نهال گردو برای کاشت ، بهترین نهال گردو برای کاشتن ، بهترین گردو برای کاشت پیوندی ، بهترین گردو برای کاشت پوست کاغذی ایران ، بهترین گردو برای کاشت پوست کاغذی ، بهترین گردو برای کاشت پوست کن ، بهترین گردو برای کاشت پایه ، بهترین گردو برای کاشت پیوند ، بهترین گردو برای کاشت تازه ، بهترین گردو برای کاشت تویسرکان ، بهترین گردو برای کاشت تکانی ، بهترین گردو برای کاشت تا برداشت ، بهترین گردو برای کاشت تازه در گلدان ، بهترین گردو برای کاشت تو گلدان ، بهترین گردو برای کاشت ثمردهی ، بهترین گردو برای کاشت چندلر ، بهترین گردو برای کاشت چه باید کرد ، بهترین گردو برای کاشت چه نوعی است ، بهترین گردو برای کاشت چه نام دارد ، بهترین گردو برای کاشت حیاط خانه ، بهترین گردو برای کاشت در گلدان ، بهترین درخت گردو برای کاشت ، بهترین گردو برای کاشت ژنوتیپ ، بهترین گردو برای کاشت ژنوتیپ برتر ، بهترین گردو برای کاشت سردسیر ، بهترین گردو برای کاشت سریع ، بهترین گردو برای کاشت سبز ، بهترین گردو برای کاشت صادرات ، بهترین گردو برای کاشت صادراتی ، بهترین گردو برای کاشت کدام شهر است ، بهترین گردو برای کاشت کرمانشاه ، بهترین گردو برای کاشت کوهستانی ، بهترین گردو برای کاشت کشور ، بهترین گردو برای کاشت کاغذی در گلدان ، بهترین گردو برای کاشت لرستان .
 

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها