نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی

بیش از ۶۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
ویژگی های محصول
فروشنده : شرکت گلرنگ نهال استان گلستان، کیلومتر 7 جاده قدیم کردکوی به بندرگز
آماده ارسال
۲۴۷,۰۰۰  تومان


نقد و بررسی اجمالی

نهال گردو چندلر پیوندی : نهال گردو چندلر پیوندی محبوب ترین نوع نهال گردو وارداتی است که در 5 سال گذشته در کشور ما عرضه شده و با استقبال خوبی روبرو شده است. گردو چندلر پوست کاغذی و درشت است و مغز آن بالای 60 درصد و سفید است. میزان باردهی درخت گردو چندلر پیوندی در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به‌عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال‌ گردو برای کاشت شناخته شود. اگر باغ شما در منطقه‌ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر پیوندی استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید چندلر پرفروش ترین گونه درخت گردو ما است. توسط دانشگاه کالیفرنیا توسعه یافته است. در سال‌های اخیر، نهال گردو چندلر به دلیل بهره‌وری و کیفیت آجیل عالی، ارجح‌ترین رقم گردو برای باغ‌های جدید است. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه خرید اینترنتی نهال گردو چندلر پیوندی با ما تماس حاصل فرمایید. در صورت اقدام به خرید نهال گردو چندلر پیوندی برای احداث باغ ، خریدار میتواند با فاکتور و نامه ی رسمی از نهالستان گردو گلرنگ نهال، به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه نماید و برای هر اصله نهال، حدوداً ۵۰ تا ۶۰هزار تومن یارانه بلاعوض دریافت کند. یارانه تحت عنوان ساماندهی اراضی شیبدار است.

در ردیف دوم، گردو چندلر رو میبینید که اندازه متوسط تا بزرگ داره و گرده و در پهلوها کمی بیرون زده هست.
نسبت وزن مغز گردوی چندلر به وزن کل گردوی خشک، چیزی در حدود ۵۰٪ تا ۶۰٪ است.
میزان محصول درخت بالغ چندلر، از ۴۵ کیلو تا ۶۵ گردوی خشک می‌باشد.
 با ابعاد ۶×۷ متر ، در یک هکتار، حدوداً ۲۰۰ اصله نهال می‌توان کاشت و با حساب ساده می‌توان گفت که باردهی باغ بالغ آن حدود ۸ تن در هکتار است.
مشاوره: ۰۹۳۷۱۹۹۳۷۷۶
خرید: ۰۹۱۱۳۱۰۷۵۱۰

مشخصات نهال گردو چندلر پیوندی

درخت گردو چندلر یک درخت نسبتاً نیرومند و نیمه قائم است، بنابراین از نظر مزارع با چگالی بالا بسیار مناسب است. گردو چندلر دارای طعمی ملایم و دلپذیر است. اندازه گردو چندلر بزرگ، صاف و بیضی شکل است و دارای پوستی نازک است.

گردو چندلر در سراسر جهان شناخته شده است و به دلیل داشتن مغز سفید و سبک و با کیفیت بالا، برای باغداران بسیار با ارزش است. از این رو خرید نهال گردو چندلر برای کاشت بسیار مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد. تمام سوالات و مشخصات نهال گردو چندلر در ادامه تک تک بررسی می شود

قیمت نهال گردو چندلر

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی بسته به نوع درختی که می خواهید خریداری کنید و تعداد و اندازه نهال سفارشی شما جهت خریداری متفاوت است. نهال های بزرگ تر (درختان با اندازه پریمیوم) زودتر تولید گردو می کنند زیرا دارای ریشه های قوی تر و تنه بزرگتری هستند و از این رو قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

 ارتفاع درخت گردو چندلر پیوندی چقدر است؟

درخت گردو چندلر میزان رشد بالایی دارد و نیمه قائم است. ارتفاع درخت گردو چندلر حداکثر 6 متر است. اما از آنجا که همیشه هرس می شوند، معمولاً ارتفاع کمتری دارند. معمولاً شاخه های درخت هرس می شوند تا آن را در عرض تقریباً 5 متر حفظ کنند.

مقدار فاصله کاشت نهال گردو چندلر پیوندی

بعد از خرید نهال گردو چندلر برای کاشت صحیح درختان گردو چندلر فاصله 6 متری را پیشنهاد می کنیم، با استفاده از این فاصله می توانید درختان را در همان ردیف نزدیک به یکدیگر قرار دهید و فضای کافی بین ردیف ها باقی بگذارید.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر 6*6 متر است.

عمر درخت گردو چندلر چند سال است؟

اینکه درختان گردو چه اندازه عمر کنند و تا چه زمانی محصول بدهند، بستگی به میزان رسیدگی و میزان آبدهی و کوددهی به درختان دارد که البته نوع نهال گردو هم در عمر آن موثر است. اگر رسیدگی های لازم را انجام دهید و شرایط محیطی مطلوب باشد، می توان گفت عمر درختان گردو شاید از متوسط عمر آن ها هم بیشتر شود. به طور متوسط، بهترین نوع درخت گردو در ایران عمری بین 100 تا 200 سال دارد. عمر درخت گردو چندلر بیش از 100 سال است.

نحوه گرده افشانی نهال گردو چندلر پیوندی

گرده افشانی: درخت گردو چندلر یک درخت خود گرده افشان است و می تواند بدون گرده افشان گردو تولید کند. اما در صورت استفاده همراه با گرده افشان می تواند عملکرد بالاتری به شما بدهد. به همین دلیل ما به شدت کاشت درختان گرده افشان را توصیه می کنیم. گرده افشان چندلر فرانکت است. در یک باغ باید 95 درصد درختان چندلر و 5 درصد درختان فرانکت باشند. .

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار

نهال گردو چندلر از همان سال اول باردهی خود را شروع می‌کند، اما از سال پنجم باردهی اقتصادی درخت گردو چندلر آغاز می‌شود. بنابراین این انتظار را داشته باشید که از هر درخت بالغ گردو چندلر حدودا 70 کیلوگرم گردو خشک برداشت کنید. این نکته نشان‌دهنده این است که سرمایه‌گذاری برروی درخت گردو چندلر فرصت مناسبی است.

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار6 تن است.

زمان کاشت نهال گردو چندلر

بعد از خرید نهال گردو چندلر کاشت در زمان مناسب است. زمان درست کاشت نهال گردو چندلر در کیفیت، رشد و طول عمر نهال گردو بسیار تاثیر گذار است. اگر منطقه ای که برای کاشت نهال گردو چندلر در نظر گرفتید معتدل است، بهترین زمان اوایل بهمن تا اواخر اسفند است. اگر در منطقه سرد و یخبندان هستید، اواخر زمستان تا اوایل بهار را برای کاشت نهال گردو چندلر انتخاب کنید.

گردو چندلر ارتفاع از سطح دریا

نهال گردو چندلر برای کاشت به ارتفاعی در حدود 0 تا 1500 متر از سطح دریا نیاز دارد.

مشخصات نهال گردو چندلر ، خصوصیات درخت گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر در بهار دیر برگ بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و درختان دیگر شروع به رشد می کند. به همین خاطر برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان، لرستان ، دماوند، کردستان، ارومیه، تبریز، نهاوند، بانه، تهران، قزوین و زنجان دارند؛ مناسب ترین نهال برای پرورش، خرید نهال گردو چندلر است.

گردوی چندلر با رشد و باردهی و عملکرد زیاد و همینطور ساختار میوه با کیفیت و درشت و کاغذی بسیار عالی است. پوست این نوع گردو به راحتی جدا می شود و حتی مغز این رقم سفید است و در تابستان ها هم کیفیت سفید مغز گردو تحت تاثیر جوی قرار نمی گیرد

عملکرد نهال گردو چندلر به چه صورت است؟

نهال گردو چندلر خیلی زود تولید گردو را آغاز می کند، بعد از اینکه نهال گردوی شما تبدیل به درخت شد، هنگام میوه دادن و برداشت میوه درختان شما 2 ساله خواهند بود.  میوه را حتی در سال اول پس از کاشت هم می توانید داشته باشید، اما برای حفظ انرژی درخت و بهبود بهره وری برای سال های بعد، توصیه می کنیم میوه ها را برای 3 سال اول برداشت کنید.

شما باید هنگام رشد گردوها، درست قبل بزرگ تر شدن، آن ها را از درختان بچینید و اجازه ندهید که بیشتر رشد کنند. دلیل اصلی این کار این است که اجازه می دهد تا درخت به جای تولید گردو چندلر از انرژی خود برای رشد یک تنه قوی تر و ریشه های بزرگتر و محکم تر استفاده کند.

این اتفاق باعث افزایش بهره وری درخت در دراز مدت می شود، بعد از گذشت دقیقا 3 سال از خرید نهال گردو چندلر ، می توانید جمع آوری میوه ها را شروع کرده و فروش گردوی باغ گردوی چندلر خود را آغاز کنید، همچنین می توانید عملکرد نهال گردو چندلر خود را بررسی کرده تا ببینید چند کیلو گردو از هر درخت جمع میشود.

روش کاشت نهال گردو چندلر

عوامل زیادی در زمان کاشت نهال گردو چندلر وجود دارد که با توجه به آن ها می توانیم انتظار برداشت محصولی با کیفیت را داشته باشیم. پس از اینکه منطقه مناسب و نهال متناسب با آن منطقه را انتخاب کردیم، باید به صورت صحیح و اصولی نهال گردو چندلر را بکاریم.

در اولین قدم ریشه ها را هرس کنید و نهال را در مرکز چاله کاشت نهال قرار دهید. چاله کاشت را به صورت ۱×۱×۱ متر حفر کنید و داخل چاله 30 سانتی متر کود دامی بریزید. توجه کنید که خاک و کود دامی باهم مخلوط نشوند. در استفاده از رقم کود دامی محدودیتی وجود ندارد.

در قدم دوم خاکی که از قبل آماده کرده اید را در کنار ریشه نهال بپاشید و خاک را کاملا بکوبید تا جایی که هیچ هوایی از آن خارج نشود. بقیه نهال باید خارج از خاک قرار بگیرددقت کنید که اگر هوا داخل ریشه و خاک وجود داشته باشد مانع از رشد گیاه می شود.

در قدم سوم باید عملیات سربرداری را از ارتفاع 80 الی 120 سانتی متر و با برشی 45 درجه انجام دهید.

در پایان محل برش را با چسب باغبانی بپوشانید.

نهال گردو چندلر مولد ترین نوع درخت در بین نهال های گردو است، این نهال پیش از تبدیل شدن به درخت بسیار عملکرد متفاوتی دارد، این درخت بیشتر از انواع دیگر درختان گردو می دهد و در تمام کشورها تولید و کاشت می شود؛ اگر به دنبال تنوع تولیدی و مقاوم هستید، این میوه برای باغ گردو شما مناسب است. فاصله نهال های گردو چندلر از هم باید ۶×۶ یا ۵×۷ متر باشد.

نکته: در آبیاری، خاک خوب و زهکشی بهترین رشد را دارد و بارور کردن نهال گردو با استفاده از کود حیوانی آسان است.

درخت گردو فرانکت گرده افشان چندلر است که باید در هنگام خرید نهال گردو چندلر تهیه کنید. برای بهینه‌سازی بهره وری از باغ خود، باید برای هر 10 درخت چندلر یک فرانکت بکارید. از نظر عملکرد درخت گردو چندلر ، 3تا 4 سال پس از کاشت درختان خود می توانید 15 تن گردو در هکتار انتظار داشته باشید

احداث باغ گردو چندلر پیوندی

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به‌عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال‌ گردو برای کاشت شناخته شود. با احداث باغ گردو چندلر پیوندی می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه‌ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید.

خصوصیات گردوی چندلر 

گردو چندلر مهمترین رقم تجاری گردو ایالات متحده و جهان است.
پوسته نازک و بیضی شکل.
به راحتی از پوسته جدا می شود و به عنوان گردو خشک و تازه برای مصرف مناسب است.
اندازه گردو معمولاً بین 32-36 میلی متر.
پوسته معمولاً نازک.
وزن هسته حدود 6.5 گرم.
قیمت نهال گردو چندلر با توجه به نوسانات اخیر، دچار تغییرات زیادی است و عدد دقیقی برای قیمت گردو چندلر در حال حاضر نیست. امیدواریم این شرایط خیلی زود بهبود یابد.

ویژگی های نهال گردو چندلر

1. نهال گردو چندلر برای خنک شدن به 700 ساعت زمان نیاز دارد. به عبارت دیگر، درخت باید در زمستان 700 ساعت (30 روز) زیر +7.5 درجه را پشت سر بگذارد. این موضوع را باید در سواحل خزر که از مناطق بسیار معتدل کشور ما هستند، مورد توجه قرار داد.

2. رشد نهال گردو چندلر به سمت شیب زمین

3. مقاومت بالای گردوی چندلر دربرابر بیماری ها

4. نیاز به رطوبت

5. برداشت محصول در شهریور ماه

تکثیر نهال گردو چندلر

چندلر در گلخانه ها به شکل پیوند زده رشد می کند که محبوب ترین روش تکثیر است.

در مرحله اول، نهال گردو چندلر در زمین های زراعی کاشته می شوند. فاصله مناسب بین 8 ردیف، 8 متر و بین هر درخت 3 تا 4 متر فاصله است.

این روش، امکان  می دهد تا فضای لازم برای هر درخت ایجاد شود تا بتواند نور کافی خورشید را جذب کند

ارتفاع نهال گردو چندلر پیوندی چقدر است؟

ارتفاع نهال گردو چندلر باتوجه به سن آن متفاوت است و طبیعی است هرچه سن نهال بالاتر می رود ارتفاع آن بیشتر می شود.

ارتفاع نهال گردو چندلر یک ساله در حدود 30 الی 40سانتیمتر است.

ارتفاع نهال گردو چندلر دو ساله حدودا 80 سانتیمتر تا 1 متر است.

ارتفاع نهال گردو چندلر سه ساله بیش از یک متر است

هرس نهال گردو چندلر به چه صورت انجام می شود؟

در طی عملیات هرس درخت گردو، 3 الی 5 شاخه اصلی را با زاویه‌های باز و به‌عنوان بازو انتخاب می‌کنند، فاصله شـاخه‌های اصلی از یکدیگر، می‌بایست حداقل ۳۰ سانتی‌متر بوده و نیز در جهت های متفاوتی قرار گرفته باشـند.

برای اجرای هـرس نهال گـردو چندلر لازم است، تیپ تشکیل جوانه های زایشی (نوع عادت باردهی) و همچنین نحوه رشد ارقام مختلف را به خوبی بشناسید. عملیات هرس برای ارقامی که باردهی آن‌ها به صورت انتهایی است، به فرم جامی کلاسیک و برای ارقامی که باردهی جانبی دارند، به فرم محور تغییر شکل یافته، اجرا می‌شود. بعد از خرید نهال گردو چندلر از هرس آن غافل نشوید.

قیمت نهال گردو چندلر گلدانی

کاشت گردو در گلدان می تواند جذاب باشد که امروزه با پیشرفت علم این مورد محقق شده است. دوره رشد درخت گردو طولانی است و برای باردهی اقتصادی به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد. امروزه با پیشرفت علم کشاورزی و اصلاج گیاهان، گونه هایی از گردو تولید شده که قد کوتاهتری دارند و زودبازده تر هستند.

نهال گردو چندلر گلدانی بعد از دو سال در گلدان به بار می نشیند و بعد از گذشت 5 سال می توانید از محصولات آن استفاده کنید. نهال گردو چندلر گلدانی قد کوتاهی دارد و تا 6 سالگی می توانید آن را در آپارتمان نگه داری کنید و از داشتن درختچه ای سبزرنگ در محیط خود لذت ببرید.
از ویژگی های منحصر به فرد نهال گردو چندلر گلدانی می توان به زودبازده بودن آن اشاره کرد. نهال گردو چندلر گلدانی کوتاه قد است و دربرابر سرمای بهاره مقاوم است

قیمت نهال گردو بر چه اساسی تعیین می شود؟

عوامل زیادی در تعیین قیمت نهال گردو موثر است. شامل؛ میزان باردهی، نیاز به آبیاری، مقاومت نهال در برابر آفات و بیماری ها و میزان نیاز به سم پاشی، سازگاری با شرایط آب و هوایی مناطق، تحمل سرما و گرما، سازگاری با خاک و نیاز به کوددهی و غیره در این بخش وجود دارد. ، به برخی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار اشاره می کنیم:

بذر یا پیوند: جالب است بدانید که پایه اصلی نهال گردو در قیمت آن تاثیرگذار است. به طور کلی درختان گردو هم بر روی پایه بذری و هم بر پایه پیوندی کاشته می شوند. استفاده از انواع بذر روش سنتی تری است که باردهی و عملکرد نسبتاً کمتری دارد. اما در پایه پیوند کلیه اصلاحات ژنتیکی برای رفع محدودیت های نهال و همچنین افزایش مقاومت آن در برابر اکثر بیماری ها و آفات و افزایش تحمل سرما و گرما و از همه مهمتر افزایش بهره وری نهال گردو انجام می شود. همانطور که می توانید حدس بزنید، قیمت نهال گردو پیوندی به طور طبیعی بالاتر است. قیمت این گونه سورت ها حدود 2 برابر انواع با پایه بذر است اما با توجه به اصلاحاتی که روی آنها انجام شده، باردهی و مقاومت نهال ها افزایش یافته و در نتیجه بهره وری نهال برای باغدار افزایش یافته و منطقی تر است.

عمر اقتصادی نهال گردو چندلر

- میزان باردهی: ناگفته نماند گونه هایی با میزان باردهی بالاتر، کیفیت بهتری دارند و طبیعتاً برای باغداران سود بیشتری دارند. این گونه ها برای باغبانان طلا محسوب می شوند. همه باغداران علاقه مندند نتیجه یک سال تلاش بی وقفه را با ثمری بیشتر ببینند تا بتوانند با فروش آن به سوددهی بالاتری دست یابند. بنابراین تقاضا برای بهترین نهال گردو افزایش می یابد

- عمر اقتصادی: عمر اقتصادی در واقع مدت زمانی است که نهال گردو دارای حداکثر باردهی است یعنی بعد از کاشت نهال گردو و رسیدن به سن بلوغ و قبل از پیری نهال و کاهش باردهی درختان، همه اینها در این دوره تعریف شده است. خوشبختانه اکثر انواع گردو عمر اقتصادی خوبی دارند.

بهترین خاک جهت پرورش نهال های گردو چندلر:

خاک مورد علاقه ی پرورش درختان گردو چندلر؛ بهتر است از بافت نرمی برخوردار باشد و رسی بافت نباشد. همانطور که می دانید ریشه زایی درختان گردو ، به صورت عمودی است، و اگر خاک عمق درختان سنگلاخی باشد، امکان ریشه دواندن این نژاد از درخت گردو وجود نخواهد داشت و در نهایت پس از مدتی نهال گردو چندلر، شما خشک خواهد شد.

مهم ترین کودها و سم ها برای بهبود راندمان نهال گردو چندلر:

کود دهی مزارع کشاورزی از اهمیت زیادی بر خوردار است. چرا که تقویت خاک محل کشت درخت گردو چندلر؛ می تواند باردهی و رشد این نژاد درخت گردو را چندین برابر کند.

همانطور که می دانید، برای تقویت نهال گردو چندلر، می توانید هم از کود آلی و هم از کود شیمیایی استفاده کنید که مهمترین آنها شامل کود پتاسیم، کود فسفر و کود نیتروژن است.

سموم مورد نیاز نهال گردو با توجه به بیماری های مشاهده شده می تواند متفاوت باشد. برای مثال برای بیماری مثل باکتریوز باید از مس متالیک توصیه شده است. یا برای بیماری معروف شانکر باکتریایی داروی خاصی وجود ندارد و بهتر است در این گونه از بیماری از زخم شدن درختان گردو جلوگیری کنیم.

مهم ترین بیماری و آفاتی که درختان چندلر را تهدید می کند:

از جمله خصوصیات مهم نهال گردو چندلر؛ مقاومت زیاد آن در برابر بیماری است. اما به عنوان یک باغدار نمونه باید بیماری هایی که ممکن است سلامت درختان شما را تهدید کند را نیز بشناسید.

بیماری هایی که شیوع آن در باغات درخت گردو رواج دارد شامل:

     بلایت گردو،
     کال گیاهی،
     شانکر باکتریایی،
     پوشیدگی طوقه درخت و آفاتی نظیر کرم خراط و کرم سیب است.
     توصیه می کنیم بیماری و آفات گفته شده را بشناسید و بلافاصله بعد از مشاهده اولین نشانه های بیماری، برای مقابله و دفع آن اقدام کنید.

نهال گردو چندلر؛ چه مقدار مقاومت در برابر بیماری و آفات دارد:

نهال گردو چندلر؛ که جزء بهترین نژاد گردو است، در برابر بیماری ها تا حد قابل قبولی مقاوم است. اما به صورت صد در صد در برابر آن ایمن نیست و  این درخت هم ممکن است بیمار شود.

بیماری هایی مثل بلایت گردو، پوسیدگی  قسمت طوقه درخت و کال گیاهی ممکن  است این نهال گردو را بیمار کنند. بهتر است با رعایت موارد مهم باغداری، بازهکشی های مناسب و اقدام به موقع در درفع آفات و بیماری ها بکوشیم.

قلمه زدن و قیم گذاری چه تاثیری در رشد درخت گردو چندلر دارد:

از جمله روش های مهم و تاثیر گذار برای رشد نهال های گردوی چندلر؛ قلمه زدن است. این روش در بسیاری از مقالات علمی صنعت کشاورزی توصیه شده است و همچنین موجب رشد و تقویت و رشد بیشتر نهال گردو خواهد شد.

توجه داشته باشید که فصل قلمه زدن در فصول سرد سال نیست و بهتر است زمانی که یخبندان و فصل سرما به پایان رسیده است، اقدام به قلمه زنی درختان گردو چندلر کنید.

قیم گذاری نهال گردو چندلر؛ مانند نهال های بومی قدمی مثل گردو اسرائیلی، در زمان کشت امری ضروری است. زیرا در این زمان درختان گردو از قوام بالایی برخوردار نیستند و شاخ و برگ و همچنین ساقه آنها ممکن است در اثر باد و باران و یا برف، شکسته شود.

قیم گذاری یا قرار دادن تکیه گاه مناسب برای نهال  گردو؛ فقط در زمان جوان بودن درخت انجام نمی شود، بلکه همزمان با باردهی درختان گردو؛ بهتر است از نهال قیم گذاری استفاده کنید تا درختان گردویی که به جهت پرباری سنگین شده اند، شکسته نشوند.

گردافشان نهال گردو چندلرچیست و چه رقم گرد افشانی مناسب این نهال گردو چه می باشد:

در کاشت نهال گردو ؛ دقت نمایید که نهال های گرده افشان بهتر است در فاصله های مشخص شده کشت شوند تا بتوانیم آن ها را به راحتی شناسایی کنیم و همچنین عمل گرده افشانی را به خوبی انجام دهند. مناسب ترین درخت گرده افشان برای نهال های گردو Chandler رقم فرانکت است.

 گردو چندلر، را برای منطقه ای که به شکل سالانه 1270 میلی متر بارش دارد، مورد توجه قرار دهید. شما می توانید نهال گردو چندلر، را از آریا نهال تهیه نمایید. در این صورت هم نهال مرغوبی به دست می آورید و هم از مشاوره لازم در این زمینه بهره مند می گردد.

در مورد مقدار چربی یا روغن مغز گردو چندلر بیشتر بدانید:

بهتر است بدانید مغز گردو چندلر؛ چربی زیادی ندارد اما به صورت معمول در مغز گردو در انواع مختلف، به ازای هر 100 گرم مغز گردو؛ 65 گرم چربی وجود دارد. اما این چربی مضر برای بدن انسان نیست و همین چربی در بسیاری از موارد سبب چربی سوزی بدن انسان و دورکردن lipid های بدن خواهد شد.

پس استفاده از روغن گردو؛ مخصوصا روغن گردویی که از مغز گردوهای چندلر، تامین شده است را جدی بگیرید و آن را جایگزین روغن های درارای ترانس و مضر برای بدن انسان کنید.

 مشخصات فنیبرچسب ها

چندلر


ارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط