بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر

22/تیر/1401 وبلاگ
بدون دیدگاه

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر : نهال گردو مقاوم به سرما ؛ می‌ تواند سرماهای پیش بینی نشده در فصل پاییز و سرماهای ممتد و طولانی تا ابتدای فصل بهار را تحمل کند و همچنان محصولاتی با کیفیت را ارائه دهد. پس قدم اول در کاشت درخت گردو ، شناسایی محل کاشت و در نظر گرفتن ارتفاع آن و دمای هوا در آن منطقه است. پس از آن اگر محل کاشت شما، منطقه‌ای سرسیر محسوب می‌گردد، می بایست به دنبال بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر ، که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. در مناطق سردسیر احتمال تغییرات دمایی در فصول سرد و نیمه سرد، مثل بهار وجود دارد و این تغییرات به نهال گردو آسیب وارد می‌کند. بنابراین بهتر است که در انتخاب نهال گردو سردسیری برای این مناطق نهایت دقت را داشته باشید . بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر و کوهستانی نهالی است که گلدهی آن بعد از سرمازدگی بهاره آغاز شود. در این صورت به گل‌های درخت گردو براثر سرمای دیررس بهار آسیبی وارد نمی‌شود.

شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه خرید اینترنتی نهال گردو با ما تماس حاصل فرمایید. در صورت اقدام به خرید نهال گردو برای احداث باغ گردو ، خریدار میتواند با فاکتور و نامه ی رسمی از نهالستان گردو گلرنگ نوین ، به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه نماید و برای هر اصله نهال، حدوداً ۵۰ تا ۶۰هزار تومن یارانه بلاعوض دریافت کند. یارانه تحت عنوان ساماندهی اراضی شیبدار است.

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر

مشخصات نهال گردو سردسیری

از ویژگی‌های بارز نهال گردو مقاوم به سرما، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیرگل بودن و مقاومت بالا به سرما
زود بازده بودن ( بازدهی از سال اول )
نیمه پایه کوتاه بودن
مقاومت بسیار بالا نسبت به سرما تا دمای -20 درجه سانتی گراد
باردهی جانبی
یکدست بودن محصولات
مناسب برای مناطق معتدل و سردسیری
مناسب برای کاشت در مناطقی تا ارتفاع 2500 متر

نهال گردو فرنور بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیری

نهال گردو سردسیری فرنور برای کاشت در ارتفاعات 1500 تا 2500 متر مناسب است. این نهال گردو فرانسوی برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی ایران بهترین انتخاب است. نهال گردو فرنور اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شروع به گلدهی می‌کند و معمولاً در هر گل 3 تا 6 گردو تولید می‌کند. گلدهی فرنور بعد از 13 تا 18 روز از بقیه ارقام نهال گردو است

در ارتفاعات بسیار بالا یعنی از 1200 تا 2300 متر، می‌ توان این نهال گردو مقاوم به سرما را پرورش داد، بدون این که کوچک‌ ترین آسیبی به آن وارد شود، سرما را تحمل کرده و در پایان دوره مغز گردویی با کیفیت را به شما تحویل می‌دهد. از آن جایی که جز بهترین نهال گردو در مناطق سردسیر محسوب می گردد، در دسته ارقام دیر گل ده نیز قرار‌ می‌گیرد. به همین سبب سرماهای طولانی از زمستان تا فصل بهار، باز هم آسیبی به آن وارد نکرده و از باردهی آن جلوگیری نخواهند کرد.

هر گل از گردو فرنور حدود 5 تا 6 عدد میوه گردو را تولید می‌کند؛ گردوهایی که بسیار خوش طعم بوده و از کیفیت قابل توجه ای برخوردار می باشند. به همین دلیل است که این نوع از بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر ، بین مصرف کننده‌ها بسیار محبوب بوده و حتی درصد بالایی از محصول آن به صادرات نیز‌ می‌رسد. مقاومت به بسیاری از بیماری‌ های ممکن برای درخت گردو، علاوه بر مقاومت نسبت به سرما، از دیگر خواص بارز نهال فرنور است

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر

نهال گردو چندلر دومین نهال گردو مقاوم به سرما

حال نوبت به معرفی یکی دیگر از نژاد های نهال گردو مقاوم به سرما می‌رسد. گردوی چندلری که اصالتاً آمریکایی بوده و البته باید اعتراف کرد در تمام دنیا، محبوبیت بسیار زیادی دارد. در ایالت کالیفرنیا این محصول به شدت کاشته شده و به دیگر کشورها صادر می‌شود. در کشور ما، ایران نیز کاشت گردو آمریکایی چندلر به شدت رواج دارد.

نهال گردو چندلر از ارتفاع 900 تا ارتفاع 1500 متر می‌ تواند به راحتی تاب سرما و دمای پایین هوا را بیاورد و در انتها محصولی بسیار با کیفیت را به شما تحویل دهد. از دیگر نکات بارز مربوط به این نوع از بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر ، زود بازده بودن آن است. به طوری که از سال اول، شروع به بازدهی می‌کند. دیر گل ده بودن نیز از دیگر خصوصیات مربوط به چندلر است که اصولاً در ارقام مقاوم به سرما، یکسان است.

در هنگام باردهی، می‌ توان از هر درخت بالغ چندلر ، در حدود 60 الی 70 کیلوگرم محصول را انتظار داشت. محصولاتی که همگی با کیفیت بالا بوده و طعمی بی نظیر را دارا هستند. پوست این گردو نیز مانند گردو فرنور کاغذی بوده و مغزی که در داخل آن قرار گرفته بزرگ و خوش طعم است. این نهال گردو مقاوم به سرما ، تا سالیان دراز و حتی تا 50 سالگی می‌ تواند همچنان سوددهی بالایی داشته و محصولاتی با کیفیت را ارائه دهد.

نکته ی مهم دیگر در مورد گردوی چندلر این است که تمامی انواع نهالی که عمل پیوند زده به روی آنان انجام شده است، با تغییرات نژادی که روی آن انجام شده است، به نژادی پر محصول تبدیل شده و امروزه یکی از انواع بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر ، چندلر به حساب‌ می‌آید. لازم به ذکر است که از چوب درخت چندلر نیز می‌ توان در انواع صنایع مختلف استفاده کرده و آن را یکی از با کیفیت‌ ترین انواع چوب‌ها برای استفاده در اهداف مختلف، در نظر گرفت.

نکات مهم هنگام خرید نهال گردو مقاوم به سرما

1. نهال سردسیری باید همراه با شناسنامه باشد.

2. نهال سردسیری باید دارای گواهی بهداشت و قرنطینه باشد.

3. از صحت و سلامت نهال ارسالی مطمئن باشید.

4. نهال گردو سردسیری باید به سلامت به دست شما برسد.

5. نهال گردو باید در زمان مناسب ارسال شود.

6. مشاوره رایگان و آموزش‌های لازم داده شود

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر

قیمت نهال گردو مقاوم به سرما

قیمت نهال‌های گردو ما بین 150 الی 250 تومان می‌باشد که بسته به نوع و مدل آن قیمت ها متفاوت می باشد. جهت آگهی قیمت های روز با ما در تماس باشید.

نتیجه گیری :

بهترین نهال برای مناطق سردسیر به ترتیب، نهال گردو فرنور پیوندی، نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو کانادایی هستند، اما در بین این سه نوع نهال هم نهال گردوی فرنور پیوندی در جایگاه اول قرار دارد.

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیری ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر ایران ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر اصفهان ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر بارانی ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر برای کشاورزی ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر تهران ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر تبریز ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر چیست ، بهترین نهال گردو در مناطق سردسیر ، بهترین رقم نهال گردو برای مناطق سردسیر ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر قیمت ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر کدام است ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر کدامند ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر کوهستانی ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر کاشت ، بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر گیلان ، بهترین نوع نهال گردو برای مناطق سردسیر ، نهال گردو مقاوم به سرما ، بهترین نهال گردو مقاوم به سرما ، خرید نهال گردو مقاوم به سرما ، نهال گردو مقاوم به سرما در زمستان .

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها