محصولات مرتبط

نهال گردو پکان امریکایی

نهال گردو پکان امریکایی

بیش از ۶۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
ویژگی های محصول
فروشنده : نهال گردو گلرنگ نوین استان گلستان، کیلومتر 7 جاده قدیم کردکوی به بندرگز
آماده ارسال
تماس بگیرید 09113711782


نقد و بررسی اجمالی

فروش نهال گردو پکان امریکایی ، با شناسنامه و گواهی بهداشت  تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی صورت میپذیرد . نهال فروشی گلرنگ نهال تولید کننده نهال گردوی پکان امریکایی ، در کشور آماده ارسال و نهال گردوی پکان امریکایی به تمامی مناطق ایران می باشد. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه خرید اینترنتی نهال گردو پکان امریکایی با ما تماس حاصل فرمایید. در صورت اقدام به خرید نهال گردو پکان امریکایی برای احداث باغ ، خریدار میتواند با فاکتور و نامه ی رسمی از نهالستان گلرنگ نهال، به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه نماید و برای هر اصله نهال، حدوداً ۵۰ تا ۶۰هزار تومن یارانه بلاعوض دریافت کند. یارانه تحت عنوان ساماندهی اراضی شیبدار است. نهال گردو پکان امریکایی ، نهال مرغوبی است که از امریکا وارد کشور شده و از کیفیت مناسبی برخوردار است. جالب است بدانید که میزان باردهی نهال گردو پکان امریکایی ۶۰% بیشتر از گونه‌های دیگر است. نهال گردو پکان امریکایی از نهال‌های پر بازده محسوب می‌شود. نهال گردو پکان امریکایی دارای رنگ روشن بوده و گردوی بیضی بسیار منظمی دارد .گردو ها از نظر غذایی و سلامت برای بدن بسیار مفید هستنداز بین گردو ها شاید بهترین نوع گردو را پکان نامید که از نظر چربی و مواد غذایی کامل می باشد. از این گردوها می توان برای موارد بسیار زیادی استفاده نمود.درختان این نوع گردو به ارتفاع ۲۰-۴۰ متر نیز رشد می کنند.و دارای قطری در حدود ۲ متر نیز می رسند.یک درخت ۱۰ ساله نوع پکان شاید به ارتفاع ۵ متر نیز برسد.برگ های آن ها دراز بوده و تا ۴۵ سانتی متر نیز می رسند.هر برگ داری ضخامتی در حدود ۱۲ سانتی متر هست.

نهال گردو پکان امریکایی

گردو پکان امریکایی مناسب چه مناطقی است؟

نهال گردو آمریکایی یا گردوی پکان ، نژادی است که نیاز سرمائی آن پایین می باشد و در مناطق آب و هوای گرمی دارند یا به اصطلاح گرمسیر هستند، رشد بسیار خوبی خواهد داشت و محصولی مناسب و با کیفیت بالایی تولید خواهد کرد.

علت محبوبیت نهال گردو پکان، به این دلیل است که در مناطق گرمسیر معمولا مغز گردو ها پوک می شود و برگ و محصول درخت می سوزد، اما در این نژاد گیاه، کاملا نتیجه مطلوب است.

درخت گردو پکان، از چند جهت دیگر نیز محبوبیت های ویژه ای دارد که از جمله آنها می توان به مرغوبیت چوب این درخت گردو و روغن مغز گردو پکان نام برد.

توصیه می شود قبل از پرورش گردوهای پکان، حتما میزان سرمای زمستان و بهار منطقه خود را در نظر داشته باشید و در نهایت اگر در مناطق سردسیر بودید، نهالی مانند نهال گردو خوشه ای و نهال گردو اسرائیلی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن عملکردی مطلوب با شرایط اقلیمی منطقه نیز سازگار باشد.

شهرهای مناسب کاشت گردوی پکان

این گردو بهترین رقم برای مناطق گرمسیری کشورمان اعم از شهر دزفول ، بندرعباس ،کیش ، قشم ،اهواز ،ابادان ،خرمشهر و... است.همانطور که اشاره شد این میزان گرما نیاز اساسی نهال گردو پکان ، است که موجب پر و چرب شدن مغز آن می شود اما اگر در مناطق سردسیر هستید نگران نباشید زیرا ارقام نهالی همانند نهال گردو چندلر ، نهال گردو فرنور ، نهال گردو ژنوتیپ و.. دیگر ارقام مناسب کاشت در مناطق معتدل تا سردسیر می باشند.

گردو آمریکایی بومی جنوب شرقی آمریکا و مکزیک است. ارتفاع این درخت به ۲۰ تا ۴۰ متر و قطر بدنه درخت حداکثر به ۲ متر می رسد. تفاوت این گردو با سایر گردو ها در این است که ۹۸ درصد گردو را مغز آن تشکیل می دهد زیرا این گردو برخلاف سایر گردو ها دارای جداره ی سخت جداکننده در داخل هسته نمی باشد. مغز این گردو از سایر گردو ها چربتر می باشد به همین علت بسیار خوش خوراک تر است. در کشور آمریکا از آن در تهیه انواع کیک و نان استفاده می شود. گردوی آمریکایی منبع انواع ویتامین ها و مواد معدنی بویژه ویتامین های ب، آ، ای، کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیم است. پکان یا گردوی گرمسیری تنها جنس از گردوئیان است که نیاز سرمائی پائینی داشته و در مناطق نیمه گرمسیری، به خوبی رشد و نمو کرده و محصول مناسب با کیفیت بالائی تولید میکند. خاستگاه پکان، آمریکای شمالی و مرکزی است. مغز این میوه از لذیذترین خشکبارها بوده و ارزش غذائی بالائی دارد. میزان بالای اسید اولئیک در پکان از ویژگی های منحصر به فرد این گیاه است. در برخی از ارقام پکان، میزان اسید اولئیک بیش از دو برابر گردوی معمولی بوده و به بیش از ۷۵ درصد می رسد. امروزه در دنیا توسعه کشت پکان در مناطقی که محدودیتی از نظر اقلیمی برای این درخت ندارند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کشور آمریکا بزرگترین تولید کننده پکان در دنیا بوده و تولید و عرضه ارقام تجاری را در انحصار خود دارد.

نحوه ی آبیاری مناسب نهال های گردو آمریکایی پکان

این نهال مناسب مناطق گرمسیر و دارای آب و هوای گرم و خشک است.
در علم کشاورزی به این گونه از درختان، درختان دارای گزومورفی بالا، یاد می شود.
از این رو می توان این درخت گردو به صورت دیم آب یاری کرد و نیاز به آب چندانی ندارد.
اما اگر شاهد کم آبی و خشکی درختان در نتیجه خشک سالی شدید، بهتر است اقدام به آبیاری نمایید.

ویژگی های درخت گردو پکان آمریکایی

درختی است بلند، افراشته و پر طاقت. دارای شاخه های وزین و پیچ خورده و برگ سبز روشن و سایه انداز متوسط. واریته های گوناگون آن مناسب شرایط اقلیمی مختلف می باشد. در زمان برگزیدن، دقت به عمل آید که گونه مناسب مکان مورد نظر انتخاب شود. برای ازدیاد محصول، به گرمای زیاد تابستان نیاز دارد.

خصوصیات گیاهی درخت گردو پکان آمریکایی

ارتفاع: ۱۷ تا ۴۰ متر

قطر تاج پوششی: ۱۲ تا ۲۰ متر

برگ درخت گردوآمریکایی: متناوب ومرکب به طول ۳۰ تا ۱۵ سانتیمتر و دارای ۱۰ تا ۱۵ برگچه با دندانه های ریز به طول ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر و پهنای ۲ تا ۷ سانتیمتر و به رنگ سبز روشن می باشند. قبل از خزان، برگ ها به رنگ طلائی شفاف در می آید.

نحوه ی هرس درخت گردو پکان و زمان مناسب هرس درخت گردو امریکایی

نهال گردو پکان امریکایی درخت بلند قامتی است پس در نتیجه ممکن است تراکم تاج درخت مانع از رسیدن نور که موتور محرک فرایند فتوسنتز و سیتوپلاسم است، شود. در نتیجه با رعایت فواصل کشت و با بهره گیری از یک روش موثر که هرس نام دارد، مواردی که مانع از رشد یاخته درختان می شود را هموار می کنیم.

هرس معمولا در 2 زمان انجام می شود. اولین زمان قبل و به منظور فرمدهی به درختان گردو آمریکایی، انجام می شود. و در بازه دوم که هرس باردهی نام دارد، کمک می شود تا درختان گردو برای باردهی و تولید محصول، قوا و قدرت لازم را به دست بیاورند.

گل درخت گردوآمریکایی

ارزش زینتی ندارد.میوه درخت گردوآمریکایی: میوه خوراکی قهوه ای مایل به قرمز یا قهوه ای روشن، کشیده و باریک، صاف، به طول۲تا ۴ سانتیمتر و دارای پوست نازک است.سیستم ریشه درخت گردوآمیکایی: ریشه استقراری عمیق و ریشه های جانبی سطحی، کشت عمیق به درخت صدمه می زند.

سرعت رشد درخت گردو پکان آمریکایی

در سال های اول کند و بعد از چند سال سرعت رشد متوسط پیدا می کند.

آب و هوای مناسب نهال گردو پکان آمریکایی

گرما را ترجیح می دهد. برای میوه دادن به هوای گرم تابستانه نیاز دارد. آب و هوای صحرائی را تحمل می کند. واریته “Mahan” مناسب نواحی گرم و خشک و واریته ” Nelis” مناسب مناطق ساحلی، واریته ” Select” در شرایط سرد بهترین رشد را خواهد داشت. درخت در۵ سالگی میوه می دهد و هر سال بر میزان میوه دهی آن افزوده می شود.

خاک مناسب نهال گردو پکان آمریکایی

لومی و مرطوب و غنی را ترجیح می دهد. نور مستقیم خورشید را می پذیرد.

هرس درخت گردو آمریکایی در زمستان یا اوایل بهار هرس خوشه گیری و یا هرس فرم و در صورت نیاز تنک می شود.

تغذیه نهال گردو پکان آمریکایی

هر بهار دادن مقداری کود شیمیایی و در پائیز کود دامی پوسیده مفید است.

نحوه آبیاری نهال گردو پکان آمریکایی

در فصول سرد ماهی یک بار آبیاری شود.

گرد افشان مناسب نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو پکان نیازمند عمل گرده افشانی است و این طریق بارور شده و تولید محصول می کند. به منظور تسهیل در فرایند گرده افشانی بهتر است در مزارع گردو از نهال گرده افشان استفاده کنید. نهال گردو گرده افشان در انواع درخت گردو متفاوت است و هر درخت گرده افشانی مناسب انواع درخت گردو نیست.

بهترین درخت گرده افشان برای pecan walnut seedlings، رقم فرنور و چندلر است. به شما کشاورزان عزیز توصیه می کنیم که زمان خرید نهال گردو پکان امریکایی ، ارقام گرده افشان را نیز خریداری نمایید. بهتر است بدانید که تعداد مناسب گرده افشان برای باغات گردو 7/1 کل تعداد درخت گردو در مزارع است.مشخصات فنیبرچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها