نهال گردو لارا

نهال گردو لارا

بیش از ۶۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
ویژگی های محصول
فروشنده : شرکت گلرنگ نهال استان گلستان، کیلومتر 7 جاده قدیم کردکوی به بندرگز
آماده ارسال
۱۹۰,۰۰۰  تومان


نقد و بررسی اجمالی

نهال گردو لارا : نهال گردو لارا در آب وهوای معتدل بهترین رشد را دارد. سرما و گرمای شدید میتواند در عملکرد درختان تاثیر منفی بگذارد. یکی از ارقام با باردهی مناسب و میوه‌های باکیفیت است. اندازه میوه گردو لارا نسبتا درشت ‌تر میباشد. مقاومت سرمایی و گرمایی آن نیز بسیار پایین است. نهال گردو لارا زودبازده است. حتی در مناطق کم آب و یا خشکسالی به محصول‌دهی ادامه میدهد. پوسته سبز رنگ این میوه بسیار کلفت و سنگین است. اما پوسته چوبی میوه آن با سختی متوسط میباشد. از این میوه در خورشت‌ها؛ سالاد، کیک و شیرینی و…. استفاده میشود. درخت گردو لارا زودگل است. بنابراین نباید در مناطقی با سرماهای طولانی زمستانه و یا سرماهای ناگهانی بهاره کاشته شود. درخت گردوی لارا پربار بوده و محصول با کیفیت مناسبی دارد.این رقم قدرت رشد خیلی بالایی داشته و به گردو همراه و گرده افشان نیاز ندارند.نسبت به بیماری باکتریوز حساس است.

فاصله کاشت :۷*۵
ابیاری:۲۰ لیتر در ۲۰ روز
تحمل خشکی :متحمل
وزن میوه :۱۱
وزن مغز میوه :۵

نهال گردو لارا از آمریکا. نهال گردو خیلی زود شکوفا می شود. گردو لارا در تابستان نسبت به مکان های بسیار گرم مقاوم است. یک نهال تولیدی است ، تنه آن نیمی از ارتفاع و نیمی از عرض است. از آنجا که زود شکوفا می شود ، پرورش آن در مناطق سردسیر توصیه نمی شود. نهال گردو لارا محصولی بسیار پربار و با کیفیت است.

شرایط محیطی مناسب برای رشد نهال گردو لارا

جوانه های نهال گردو لارا می توانند در دمای -۷ درجه سانتیگراد حدود ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت شروع به جوانه زدن کنند. نهال گردو لارا میوه باروری ، پربار و با کیفیت خوبی دارد ؛ نهال گردوی گردو لارا دارای میزان باردهی حداقل ۵۰٪ بیشتر از نهال گردو فرانکت است (گردو لارا جایگزینی مناسب برای انواع فرانکت است) ؛ میوه این رقم نیز بسیار زودرس و جانبی است ، بنابراین باید از کاشت این گیاه در مناطقی که اواخر یخبندان بهار دارند خودداری کنید.

درخت گردو طی ۱۰ تا ۱۵ سال به حداکثر باروری می رسد این گیاه برای مدت طولانی ، گاهی تا ۲۰۰ یا ۳۰۰ سال دوام دارد ؛ تنه نهال گردو لارا نیم قد و نیم عرض است و تنوع آن بسیار زیاد است . ، نیازی به گرده افشانی و گردوی همراه نیست. سیستم ریشه درخت گردو در جهت محوری به شدت رشد می کند ، بنابراین به ۲ تا ۳ متر خاک نیاز دارد ؛ همچنین ریشه ها نسبت به سیلاب ها بسیار حساس هستند و بسیار شکننده هستند.

مشخصات نهال گردو لارا

نهال گردو لارا ظرفیت باردهی بالایی دارد. باردهی زودرس نیمه پایه کوتاه. به باکتریوز حساس است. این رقم در مناطق غیر یخ زده کاشته می شود. لارا بومی ایالات متحده است. طعم نهال گردوی لارا خیلی زود شکوفا می شود. در مناطق مختلف نسبت به تابستانهای بسیار گرم مقاوم است. این نوع نهال با ساقه نیمه بلند و نیمه پهن مثمرثمر است. از آنجا که زود شکوفا می شود ، توصیه نمی شود که در مناطق سردسیر کاشته شود. این درخت گردو محصولی بسیار کارآمد و با کیفیت است. گردوی لارا نسبتاً بلند و مستعد عفونت باکتریایی است این تعداد نهال گردو بسیار پربار است. این نوع گردو به سرعت شکوفا می شود و دارای ساقه ای نیمه بلند و نیمه پهن است. این مهره برای مناطق سردسیر مناسب نیست. بنابراین ، نیازی به همراهی بذرها و گرده افشان ها هنگام رشد این نهال ها نیست. با این حال ، این درخت گردو در برابر باکتری ها آسیب پذیر است. این نوع نهال گردو نسبت به انواع دیگر نهال گردو قیمت کمتری دارد ، این یک نهال گردو است ، نه یک نهال گردوی بومی آمریکا است. در مناطقی که تابستانهای گرم دارند مقاومت خوبی دارد. برای گرده افشانی نیازی به گرده افشانی نیست و بهتر است که در مناطق سرد کاشته نشود زیرا این گیاه یک نهال سریع گل است. حساس به باکتری است و بهترین نهال گردو و گردو در این تعداد نسبتاً نامناسب است.

مرکز فروش نهال گردو لارا

نهالستان گردو گلرنگ نهال یکی از معتبرترین و به روزترین مراکز خرید نهال گردو لارا است و بالاترین کیفیت و بهترین محصولات و خدمات را ارائه می دهد. برای خرید خدمات مشاوره رایگان بهترین نهال های گردو پیوندی و همچنین لیست قیمت ، شرایط ، اطلاعات و دانش امکانات فروش ، با شماره تماس واحد فروش نهالستان گلرنگ نهال تماس حاصل فرمایید.

حداکثر تناژ گردو لارا در هکتار

عملکرد این رقم در هکتار بین 3 تا 3.5 تن است. این رقم محصول‌دهی متوسطی در بین سایر ارقام میوه دارد.

شروع به باردهی درخت گردو لارا

درختان گردو لارا تنها 2 سال پس از کاشت، محصول‌دهی خود را آغاز میکنند.

فاصله کاشت نهال گردو لارا

درخت گردو لارا را در مناطق معتدل و با فاصله 5 در 7 متر از یکدیگر بکارید. به علت شاخه و برگ گسترده درختان؛ وجود فاصله کاشت استاندارد در بین آنها، دریافت نور خورشید را در آنها بهبود میدهد.

ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو لارا

بازه ی ارتفاعی مناسب برای کاشت درخت گردوی لارا بین 0 تا 1800 متر از سطح دریا میباشد.

درصد چربی گردو لارا

چربی این میوه بسیار بالا و تا 69 درصد است.

شکل گردو لارا

گردوی لارا به شکل بیضی کشیده بوده و حالت تخم مرغی دارد. پوسته آن نیز مقاومت متوسطی دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گردو لارا

ارتفاع نهال گردو لارا در 2 سالگی بین 1.3 تا 1.5 متر است. و در سنین بزرگسالی ارتفاع آن به 15 متر نیز میرسد. اما به طور معمول ارتفاعی بین 8 تا 12 متر دارد. قدرت رشد این رقم بسیار بالا است.

نیاز سرمایی نهال گردو لارا

با قرارگیری نهال‌ها به مدت 200 تا 700 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد؛ نیاز سرمایی نهال‌های گردو برطرف شده و برای جوانه زنی در سال جدید آماده خواهند شد. همچنین گذراندن این دوره باعث افزایش تحمل سرمایی و گرمایی درختان در طول سال نیز میشود

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

جداسازی مغز گردو لارا از پوسته چوبی آن آسان است.

عمر اقتصادی درخت گردو لارا

درخت گردو لارا یکی از بیشترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر نهال‌های گردو به خود اختصاص داده است. این رقم قادر است تا 100 سال پس از رسیدن به سن بلوغ به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه داده و در طی این سالها بهترین عملکرد از خود را به نمایش بگذارد.

رنگ مغز گردو لارا

گردو لارا مغزی به رنگ روشن و مایل به سفید دارد. مغز این میوه بسیار خوشمزه است. و مصرف کنندگان زیادی دارد.

وزن گردو لارا

وزن این میوه به همراه پوسته چوبی بسیار سنگین و تا 18 گرم است. مغز میوه آن نیز وزنی معادل 9.1 گرم دارد.

مقاومت در برابر آفت

مقاومت این رقم در برابر بیماری‌ها و آفات نسبتا کم است. به خصوص بیماری باکتوریوز میتواند به درختان آسیب بزند.

 رقم گرده افشان نهال گردوی لارا

برای گرده افشانی این رقم از نهال گردو‌ هارتلی و نهال گردو روند استفاده میشود.

میزان آبیاری نهال گردوی لارا

مقاومت نسبی این رقم در برابر خشکی شما را ملزم میدارد تا درختان گردوی خود را به صورت منظم آبیاری نمایید. در فصل بهار و تابستان درختان را هر 10 روز یکبار و در فصل پاییز و زمستان هر 20 روز یکبار آبیاری نمایید.

لازم است بدانید نهال‌ها در سال اول به آبیاری بیشتری نیاز دارند

خرید نهال گردو لارا  ، قیمت نهال گردو لارا  ، خریدنهال گردو لارا  ، فروش نهال گردو لارا  ، نهال گردو لارا ، نهال گردو لارا ابراهیمی ، نهال گردو لارا افغانی ، نهال گردو لارا امیری ، نهال گردو لارا بزرگ ، نهال گردو لارا تبریز ، نهال گردو لارا چالوس ، نهال گردو لارا در تهران ، نهال گردو لارا رقم ، نهال گردو لارا قیمت ، نهال گردو لارا گیلان ، نهال گردو لارا گلستان ، نهال گردو لارا مشخصات ، نهال گردو لارا همدان ، نهال گردو لارا یزد ، نهالستان نهال گردو لارامشخصات فنیبرچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط