نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی

بیش از ۶۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
ویژگی های محصول
فروشنده : نهال گردو گلرنگ نوین استان گلستان، کیلومتر 7 جاده قدیم کردکوی به بندرگز
آماده ارسال
۱۸۰,۰۰۰  تومان


نقد و بررسی اجمالی

فروش نهال گردو فرنور پیوندی با شناسنامه و گواهی بهداشت  تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی صورت میپذیرد . شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه خرید اینترنتی نهال گردو فرنور لطفا با ما تماس حاصل فرمایید.

نهال گردو فرنور پیوندی

نکات مهم در پرورش و خرید نهال گردو فرنور پیوندی

گردوها می توانند تنوع زیادی برای عرضه داشته باشند و این موضوع بدین معناست که نهال گردو ، از نظر رشد و منطقه رویش با یکدیگر تفاوت هایی خواهند داشت. ما در این مطلب یکی دیگر از نژادهای گردو به نام نهال گردو فرنور پیوندی را که مناسب مناطق سردسیری می باشد را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد، پس لطفا تا انتها همراه ما باشید.

زادگاه و موقعیت جغرافیای مناسب پرورش درخت گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور؛ متعلق به کشور فرانسه است و در برابر سرما مقاومت بالایی دارد. علاوه بر این نهال فرنور پیوندی دیرگل و میوه می دهد. مقاومت مناسب گردوی فرنور در برابر سرما به شما این امکان را می دهد تا آن را در مناطق سردسیر و با آب و هوای سرد بکارید.

معمولا این نهال را در ارتفاع بالا، یعنی چیزی در حدود 1800 متر بالاتر از سطح دریا می کارند. در این میان باید گفت که اگر قصد شما از خرید و یا دانستن قیمت نهال گردو فرنور، کسب درآمد می باشد و قصد دارید تا با سرمایه گذاری بر روی آن زندگی خودتان را رونق دهید گزینه ی مناسبی را انتخاب کرده اید.

نهال گردو فرنور پیوندی

مشخصات نهال گردو فرنور پیوندی و محصولات آن

ارتفاع درختان گردو بسته به سن درخت، نژاد درخت و مقدار هرس های صورت گرفته به روی آن می توان تخمین زد که در نهال گردوی فرنورپیوندی می توان این عدد را بین 4.5 متر تا نهایت امر 8 متر دانست که اگر هرس های اصولی صورت گرفت، این ارتفاع را کم و در مقابل بسیار پربار و پرتراکم از گردوهای آن بهره مند شوید.

وزن محصول نهال درخت گردو فرنور حدود 13 گرم است که 60 درصد آن، وزن مغز را تشکیل داده است. رنگ مغز گردو فرنور بسیار روشن است و طعم بسیار خوبی دارد. از این رو استقبال از آن برای مصارف خوراکی زیاد است. ضخامت پوست چوبی گردوهای فرنور پیوندی نازک است و به راحتی قابل جدا سازی می باشد.

شروع باردهی نهال گردو فرنور و مقدار باردهی هر درخت بالغ فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور زود بارده بوده و تقریبا پس از 2 یا 3 سال شروع به تولید محصول گردو می کند. این نهال از زمانی که به بلوغ برسد به ازای هر هکتار، چیزی در حدود 8 تن گردو برای شما به ارمغان می آورد. همچنین این گردو از شکل و رنگ خوبی برخوردار است و می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب نماید

بهتر است بدانید، حداکثر عملکرد درخت در هکتار بیش از 5.5 تن است که این رقم بر اساس رسیدگی ها و آب و هوا نیز می تواند باردهی نهال گردو فرنور را کمتر و یا بیشتر کند.

گردو فرنورپیوندی با ویژگی هایی که دارد، یکی فرصت بی نظیر برای شما محسوب می شود و شما با خرید آن می توانید از رقبای خودتان پیشی بگیرید. در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های این نهال گردو فرانسوی را برای شما بیان خواهیم نمود.

از یکی دیگر نهال های سردسیری اما نسبتا کم بار تر در مناطق سردسیری نهال گردو کانادایی می باشد. همچنین اگر در مناطق معتدل گرمسیر قرار دارید نهال هایی مانند: نهال گردو پکان، نهال گردو ژنوتیپ و یا گردو تویسرکان از ارقام مناسبی برای استفاده می باشند.

مقاومت مناسب گردوی فرنور در برابر سرما به شما این امکان را می دهد تا آن را در مناطق سردسیر و با آب و هوای سرد مانند نهال گردو اسرائیلی و یا گردو خوشه ای، بکارید.

نهال گردو فرنور پیوندی

عمر مفید درختان گردو فرنور چند سال است ؟

عمر مفید درخت گردو فرنور پیوندی بیش از 100 سال است و در کشورهای سردسیر و با تامین پارارمترهای مناسب گیاهان مثل هرس به موقع، آبیاری کافی و منظم، جلوگیری از بیماری ها و آفات و رسیدن نور کافی به درختان، تا 130 سال هم گزارش شده است. پس در نتیجه یکی از مهمترین پارامترهای درخت گردو که سن و عمر اقتصادی است را داراست. پس ارزش خرید و سرمایه گذاری را دارد.

خصوصیات درخت گردو فرنور پیوندی

فصل مناسب کاشت و مراحل کاشت نهال گردو فرنور چگونه است؟

زمان مناسب کشت نهال گردو فرنور پیوندی هم شما باید براساس منطقه و محل زندگی تان و آب و هوای حاکم بر آن تصمیم بگیرید. معمولا در تقویم میلادی پیشنهاد می شود این نهال ها را از ماه نوامبر تا اواسط آوریل بکارید یا به عبارتی از اواخر پاییز تا اواخر اسفند ماه کاشت نمایید.

جهت کندن چاله هم اختلاف همیشه بوده و است اما بهتر است حداقل در چاله ای به عمق 70 سانتی متر تا نهایت 1 متر کاشته شود.در این عمق ریشه ی نهال گردو فرنور بهترین عملکرد را از خود به نمایش خواهد گذاشت.

توجه به محل کشت و موقعیت جغرافیای و آب و هوایی نهال گردو فرنور پیوندی ، قبل از کشت امری ضروری است. چرا که باید نیاز سرمایی مورد نیاز این نژاد تامین گردد تا در فصل باردهی بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشد.

آیا این درخت گردو را می توان به صورت دیم آبیاری کرد:

درخت گردوی فرنور به آبیاری و نظم در زمان آن بسیار حساس است و این نشان دهنده این است که این درخت گزومورفی بسیار پایینی دارد. در نتیجه نمی توان این درخت گردو را به صورت دیم آبیاری نمود. بهتر است هر 10 روز یکبار و به میزان 25 لیتر برای هر درخت فرنور، آنها را آبیاری نماییم.

نهال گردو فرنور پیوندی

بهترین خاک جهت پرورش نهال گردو فرنور پیوندی

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بهتر است قبل از کاشت و پرورش نهال های گردو صورت پذیرد، فراهم کردن خاک مناسب می باشد.
جالب است بدانید نهال های گردو فرنور در خاک های شور و یا اسیدی قابلیت پرورش ندارند، و نیاز مند یک خاکی با ph خنثی می باشند.
از این رو بهتر است قبل از کشت اسیدیته خاک را مورد آزمایش قرار دهید.
 همچنین بافت آن می بایست اصطلاحا شنی ماسه ای باشد تا ریشه امکان رشد در خاک را داشته باشد.
اگر احساس کردید قبل از کاشت، خاک با سفتی ای مواجه هست، بهتر است قبل از آن حسابی با بیل خاک را شخم بزنید تا بافت خاک نرم شود.

مهم ترین کودها و سم برای نهال گردو فرنور پیوندی

مهمترین کود های درختان گردو می تواند هر 2 نوع اصلی کود، یعنی کود حیوانی و کود شیمیایی را در بر بگیرد. بهترین کود حیوانی برای درختان گردو که میتواند باردهی و رشد درختان گردو شما را چندین برابر کند، شامل کود مرغ و کود کبوتر است که این نوع از کود ها آفات کمتری را به همراه دارند و از این رو نباید نگران آن باشیم .

در مورد استفاده از کود های شیمیایی برای نهال گردو فرنور هم 3 نوع کود اصلی مورد نیاز درختان وجود دارد که میزان و مقدار استفاده از آن بعد از آزمایش خاک و با توصیه متخصصین گیاه پزشکی و سایر متخصصین در این حوزه، مشخص خواهد شد که شامل کود فسفر، پتاسیم و نیتروژن است.

مهم ترین بیماری و آفاتی که درختان فرنور را تهدید می کند

این نهال گردو در برابر بیماری های زیادی مقاوم است که مهمترین آنها بیماری خط سیاه است که جزع بیماری های شایع درخت گردو می باشد.

بیماری هایی مثل پوسیدگی ریشه و طوقه درخت گردو، بلایت و آنتراکتوز ممکن است این درخت گردو را نیز درگیر کند.

آفات درخت گردوی فرنور نیزهمانند سایر نهال های گردو است و ممکن است آفاتی مثل انواع کرم خراط و سیب، شته زرد، و کنه و کال گیاهی به سراغ این نژاد از گردو نیز بیایند.

اما در مجموع، نهال گردو فرنور از نظر مقاومت در برابر بیماری و آفات، نمره قابل قبولی را دریافت می کند.

نهال گردو فرنور پیوندی

نحوه ی هرس درخت گردو فرنور و زمان مناسب آن

هرس درختان گردو فرنور پیوندی باید به صورت اصولی و دقیق انجام شود. با توجه به اینکه  درخت گردو فرنور پیوندی ، بلند قد هستند، بهتر است هر ساله و در 2 نوبت، اقدام به هرس نماییم. همانند بسیاری از درختان بارده و تولید کننده محصول، هرس گردو فرنور، به منظور باردهی و فرمدهی انجام می شود.

هرس درخت گرو با سایر درختان متفاوت است چرا که اگر به صورت دقیق انجام نشود می تواند سبب نابودی درختان شوند. بهتر است هنگام هرس کاری کنید تا نور کافی به قسمت های مختلف درختان برسند. این نور، سوخت فرایند مهم واساسی درختان یعنی فتوسنتز و ستوپلاسم است که سبب رشد یاخته شده و در نهایت نهال های شما رشد و بارده خواهند بود.

دقت داشته باشد که محل برش شاخ و برگ های اضافی را با چسب های باغبانی، بپوشانید تا درختان شما از آلودگی و بیماری در امان باشند. رها کردن محل هرس و قطع در نهال گردو فرنور؛ همانند رها کردن زخم های باز در بدن انسان است.

قلمه زدن و قیم گذاری چه تاثیری در رشد نهال گردو فرنور دارد؟

همه شما با فواید قلمه زدن آشنا هستید، پس در این قسمت به روش های قلمه زنی درخت گردو فرنو، می پردازیم. به منظور قلمه زدن، باید یک از ساقه های جوان و شاداب درخت را انتخاب کرده و آن را جدا نماییم.

بهتر است پس از جدا کردن کمی صبر کنیم تا آب درون آوند های قلمه بیرون بیاید. چرا که این عمل می تواند موجب آلودگی گردد. پس از آن قلمه را درون آب قرار داده و تا زمانی که ریشه زایی آن کامل نشده و تراکم آن را مشاهده نکردیم، صبر می کنیم. و پس ازآن قلمه جدید را در خاک مناسب کشت می کنیم.

از آنجایی که درختان گردو فرنور محصولات پرباری دارد، بهتر است قبل از فصل کشت اقدام به تهیه میله و یا چوب متناسب با قد درختان کنیم تا زمانی که درختان به باردهی رسیدند، مانع از شکستگی شاخه های آنها شویم.

برای داشتن محصولات بهتر و بیشتر در مزارع گردو خود، بهتر است نسبت به پرورش نهال گردو فرنور گرده افشان هم اقدام کنید و آن ها را در ابتدای هر ردیف کاشت کنید تا در زمان برداشت به راحتی آن ها را شناسایی کرده و دچار سردرگمی و مشکلات نشوید.

برای کاشت گرده افشان ها باید تمام دقت خودتان را به کار ببندید تا آن ها را صحیح بکارید و موجب آسیب رسیدن به آن ها نشوید. شما می توانید با استفاده از وسعت زمین و واحد منطقه تحت کشت، چه هکتار و چه جریب، میزان درختی را که می توانید در زمین خودتان مورد کاشت قرار دهید را محاسبه نمایید. بهترین گرده افشان گردوهای فرنور پیوندی ، گردو فرانکت است.

نحوه ی خرید نهال گردو فرنور به صورت اینترنتی و مراحل ارسال آن معمولا چگونه صورت می پذیرد:

خوب اگر از افرادی هستید که علاقه به سرمایه گذاری بر روی نهال گردو فرنور هستید و می خواهید با نحوه خرید این نهال گردو آشنا شوید، باید خدمتتان عرض کنم که خرید یک نهال گردو نیاز به اطمینان نسبت به فروشنده دارد تا نهال بیمار یا خراب به شما ندهد. نهالستان گلرنگ نوین افتخار می کند که تا به امروز مشتریان خود را راضی نگه داشته است و همواره رضایت مشتری را بر سود و زیان کار خودش ارجحیت داده است.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی ، قیمت نهال گردو فرنور پیوندی ، خرید نهال گردو فرنور پیوندی ، نهال گردو فرنور پیوندی اصل ، نهال گردو فرنور پیوندی اصفهان ، نهال گردو فرنور پیوندی اهواز ، نهال گردو فرنور پیوندی ارتفاع ، نهال گردو فرنور پیوندی بزرگ ، نهال گردو فرنور پیوندی بندرعباس ، نهال گردو فرنور پیوندی بذری ، نهال گردو فرنور پیوندی بهترین زمان کاشت ، نهال گردو فرنور پیوندی تهران ، نهال گردو فرنور پیوندی تبریز ، نهال گردو فرنور پیوندی ترکیه ، نهال گردو فرنور پیوندی تشخیص ، نهال گردو فرنور پیوندی چنده ، نهال گردو فرنور پیوندی در تهران ، نهال گردو فرنور پیوندی در ایران ، نهال گردو فرنور پیوندی در مشهد ، نهال گردو فرنور پیوندی در کرج ، نهال گردو فرنور پیوندی در شیراز ، نهال گردو فرنور پیوندی دوساله ، نهال گردو فرنور پیوندی رشت ، نهال گردو فرنور پیوندی رامسر ، نهال گردو فرنور پیوندی رایگان ، نهال گردو فرنور پیوندی روش کاشت ، نهال گردو فرنور پیوندی زنجان ، نهال گردو فرنور پیوندی زاهدان ، نهال گردو فرنور پیوندی زمان کاشت ، نهال گردو فرنور پیوندی سایت ، نهال گردو فرنور پیوندی سبزوار ، نهال گردو فرنور پیوندی ساوه ، نهال گردو فرنور پیوندی سه ساله ، نهال گردو فرنور پیوندی شیراز ، نهال گردو فرنور پیوندی شهریار ، نهال گردو فرنور پیوندی طریقه کاشت ، نهال گردو فرنور پیوندی عکس ، نهال گردو فرنور پیوندی عمان ، نهال گردو فرنور پیوندی غرب تهران ، نهال گردو فرنور پیوندی فرانسه ،نهال گردو فرنور پیوندی فرانسوی ، نهال گردو فرنور پیوندی کرمان ، نهال گردو فرنور پیوندی کرج ، نهال گردو فرنور پیوندی کوچک ، نهال گردو فرنور پیوندی کانادا ، نهال گردو فرنور پیوندی کاشت ، نهال گردو فرنور پیوندی گیلان ، نهال گردو فرنور پیوندی گلپایگان ، نهال گردو فرنور پیوندی گرگان ، نهال گردو فرنور پیوندی گلدانی ، نهال گردو فرنور پیوندی لاهیجان ، نهال گردو فرنور پیوندی نحوه کاشت .
 مشخصات فنیبرچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط