نهال گردو روند

نهال گردو روند

بیش از ۶۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
ویژگی های محصول
فروشنده : نهال گردو گلرنگ نوین استان گلستان، کیلومتر 7 جاده قدیم کردکوی به بندرگز
آماده ارسال
۱۸۰,۰۰۰  تومان


نقد و بررسی اجمالی

نهال گردو روند : بهترین آب وهوا برای رشد درختان گردو روند آب وهوای معتدل مدیترانه ای و یا معتدل مرطوب و همچنین خشک و استپی است. نهال گردو روند قدرت رشد بالایی دارد. این رقم دیرگل است. (گلدهی آن معمولا در اواخر فروردین ماه انجام میشود.) و به علت مقاومت سرمایی بالایی که دارد؛ میتوانید آن را در اکثر شهرهای کشورمان، حتی مناطق بسیار سردسیری با زمستان‌های طولانی و یا سرماهای ناگهانی بهاره نیز بکارید. بهترین شهرها برای کاشت نهال گردو روند RDM شهرهای استان آذربایجان، خراسان شمالی، همدان و تویسرکان، کرمان ، کردستان و اصفهان میباشند. نهال گردو روند یکی از گونه های خارجی با مغز سفید است. اگر می خواهید به عنوان یک باغدار نمونه در نظر اطرافیانتان به نظر بیاید ، از کاشت نهال گردو روند ، شروع کنید . شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه خرید اینترنتی نهال گردو روند با ما تماس حاصل فرمایید. در صورت اقدام به خرید نهال گردو روند برای احداث باغ ، خریدار میتواند با فاکتور و نامه ی رسمی از نهالستان گردو گلرنگ نهال، به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه نماید و برای هر اصله نهال، حدوداً ۵۰ تا ۶۰هزار تومن یارانه بلاعوض دریافت کند. یارانه تحت عنوان ساماندهی اراضی شیبدار است.

اگر تصمیم شما برای کشت و احداث مزرعه گردو جدی است و همچنین در مناطقی که سردسیر است و سرما و زمستان های طولانی دارد زندگی می کنید، توصیه می کنیم از نهال گردو روند ، در مزارع خود استفاده کنید.

میوه درخت گردو روند ؛ به رنگ روشن است و طعم و مزه منحصر به فردی را دارد. وزن میوه آن در سال های بلوغ درخت گردو، به 12 گرم می رسد که از این مقدار 7 گرم آن شامل مغز اصلی می باشد.

نهال گردو روند

خصوصیات مهم نهال گردو روند

1. نهال گردو روند ، مناسب برای کاشت در مناطق سردسیری و ارتفاعات بیش از 1200 متر می باشد.

2. پس از بالغ شدن گردوی روند؛ شما بر روی هر شاخه به بیش از 30 عدد گردو مشاهده خواهید کرد و در زمان برداشت این حجم قابل توجهی برای یک باغ گردو خواهد بود.

شما می توانید جهت استعلام قیمت نهال گردو روند ، با شماره تماس های زیر همراه باشید :

مشاوره و راهنمایی : ۰۹۳۷۱۹۹۳۷۷۶
واحد فروش : ۰۹۱۱۳۱۰۷۵۱۰

آشنایی بیشتر با زادگاه نهال گردو روند ، مقدار ارتفاع و عمر مفید آن:

نهال گردو روند که به اختصار نام RDM هم نیز نامیده می شود، برای اولین بار این گردو در ایتالیا (Italy) کاشت شد.
بد نیست بدانید که نام کامل این نوع Ronde De Montignac  روند دی مونتیگناک است.
نهال های گردو روند در دسته درختان کوتاه قد قرار می گیرد و در مقایسه با نهال های گردو ایرانی، بسیار کوتاه تر است و حداکثر تا 6 متر می تواند رشد کند.
از این رو برای جمع آوری محصولات آن مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.
عمر مفید درخت گردو روند بیش از 100 سال است. برای بسیاری از کشاورزان این گونه از درخت گردو در بسیاری از زمینه های اقتصادی به صرفه است.
باغدارانی که اقدام به کاشت آن کرده اند، از این درخت و میزان باردهی آن راضی بوده اند.

حداکثر تناژ درخت گردو روند در هکتار

باردهی درخت گردو روند نسبتا کمتر از سایر ارقام گردو میباشد. هر هکتار از باغ گردو روند rdm در صورت فراهم سازی شرایط مطلوب رشد قادر است تا 2 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد.

شروع به محصول‌ دهی نهال گردو روند

این رقم باردهی خود را از سال سوم به بعد آغاز مینماید. سن بلوغ درختان و آغاز محصول‌دهی حداکثری آنها بین 5 تا 6 سالگی میباشد.

نهال گردو روند

فاصله کاشت نهال گردو روند

برای کاشت نهال گردو روند لازم است تا از الگوی مربعی و یا مستطیلی بهره گیریم. فاصله استاندارد کاشت نهال گردو روند به صورت مربع‌های 7 در 7 متر و یا 8 در 8 متر مربع میباشد. در زمین‌های شیب داری که شیب متمایل جنوبی دارند؛ میتوانید فواصل کاشت را کاهش دهید.

رعایت فاصله استاندارد به درختان کمک میکند تا به راحتی نور خورشید را جذب نموده و فتوسنتز کنند. همچنین جذب آب و مواد معدنی از خاک نیز توسط ریشه آسان‌تر میشود.

ارتفاع از سطح دریا مناسب برای درخت گردو روند

برای کاشت درختان گردو روند باید توجه داشته باشید که ارتفاع از سطح دریای منطقه شما بین 100 تا 2500 متر باشد. در این صورت درختان به راحتی رشد نموده و با آب وهوای منطقه سازگار میشوند.

درصد چربی گردو روند

این میوه چربی برابر 50 درصد دارد. لازم است بدانید چربی موجود در گردو برای بدن هیچ ضرری ندارد. و از آن در مصارفی همچون روغنگیری، خورشت و غذاها، دسر، کیک و شیرینی استفاده میشود.

شکل گردو روند

گردو روند معمولا به صورت بیضی کشیده دیده میشود. پوست چوبی روی آن ضخامت بسیار کمی داشته و کاغذی است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو روند

درخت گردوی روند RDM قادر است تا ارتفاع حداکثری 5 متر رشد کند. البته رسیدن به ارتفاع حداکثری درختان نیازمند رسیدگی و مراقبت و آبیاری کافی و همچنین کاشت درختان در شرایط آب وهوایی مطلوب است.

نیاز سرمایی نهال گردو روند

درخت گردو روند در فصل پاییز و زمستان باید تحت دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد به مدت 600 تا 800 ساعت قرار بگیرد. تحت این دوره؛ درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول‌دهی در سال جدید آماده میشوند.

از دیگر مزایای گذراندن دوره سرمایی؛ افزایش مقاومت سرمایی و گرمایی درختان خواهد بود.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

به علت پوسته بسیار نازک و کاغذی میوه گردو روند؛ مغز میوه را میتوانید به راحتی از پوسته چوبی آن جدا کنید.

نهال گردو روند

عمر اقتصادی درخت گردو روند

عمر اقتصادی بسیار بالا یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت نهال گردو روند میباشد. این رقم در صورت نگهداری صحیح در منطقه با شرایط آب وهوایی سازگار، قادر است تا 100 سال پس از سن بلوغ به خوبی رشد نماید.

رنگ مغز گردو روند

رنگ مغز گردو روند یکی از نکاتی است که خریداران همواره به آن توجه دارند. مغز گردو روند به رنگ روشن دیده میشود.

وزن گردو روند

گردوهای روند نسبتا درشت اند. و درصد وزن کل (مغز به همراه پوسته چوبی) به وزن مغز 50 درصد است.

مقاومت در برابر آفت گردو روند

درخت گردو روند در برابر برخی از بیماری‌ها و آفات بسیار حساس است. از این رو باید مراقب آفاتی مثل کرم به؛ کرم سیب؛ شته گردو؛ کرم گردو؛ پروانه فری (کرم خراط)؛ کنه گال زگیلی برگ گردو؛ مگس پوست گردو باشید. و با سمپاشی سالیانه؛ درختان را از حمله آفات و بیماری‌ها محافظت کنید.

 رقم گرده افشان مناسب برای نهال گردو روند

درختان گردو چندلر ؛ نهال گردو پدرو و درخت گردو‌هارتلی، 3 رقم از بهترین و سازگارترین ارقام گرده زا برای نهال گردو روند میباشند.

برای انجام بهتر عملیات گرده افشانی لازم است تا رقم گرده زا را همزمان با کاشت رقم اصلی و با نسبت 10 به 1 در هر ردیف بکارید.

میزان آبیاری نهال گردو روند

تحمل خشکی درخت گردو روند نسبتا متوسط است. از این رو در مناطق با بارندگی کمتر باید درختان را با استفاده از روش‌های آبیاری مخصوص به صورت مرتب آبیاری نمایید.

آبیاری درختان گردو روند هر 7 تا 10 روز یکبار با توجه به فصل و سن نهال انجام میشود. نهال‌ها در سالهای اولیه نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

همچنین در فصل بهار و تابستان که فصل رشد و فصل گرم سال است. نیاز به آبیاری درختان بیشتر است.در فصل پاییز و زمستان با توجه به بارندگی منطقه میتوانید آبیاری نهال‌ها را کاهش داده و یا حتی متوقف کنید.

نهال گردو روند

نهال گردو روند افشان ، نهال گردو روند اسرائیلی ، نهال گردو روند اصلاح شده ، نهال گردو روند اسرائیلی اصفهان ، نهال گردو روند اصلاح شده تویسرکان ، نهال گردو روند اسراییلی پاکوتاه ، نهال گردو روند امریکایی ، نهال گردو روند بزرگ ، نهال گردو روند برای مناطق سردسیر ، نهال گردو روند برای مناطق گرمسیر ، نهال گردو روند بوانات ، نهال گردو روند بذری ، نهال گردو روند بلغاری ، نهال گردو روند بجنورد ، نهال گردو روند بدون پیوند ، نهال گردو روند پالیز کانادایی ، نهال گردو روند پکان ، نهال گردو روند پکان شیراز ، نهال گردو روند پیوندی ، نهال گردو روند پکان گرمسیری ، نهال گردو روند پکان پیوندی ، نهال گردو روند پدرو ، نهال گردو روند تبریز ، نهال گردو روند تهران ، نهال گردو روند تبریزی ، نهال گردو روند تویسرکان ، نهال گردو روند تو قرمز ، نهال گردو روند جهاد کشاورزی ، نهال گردو روند چندلر گلدانی ، نهال گردو روند چندلر کرج ، نهال گردو روند چندلر همدان ، نهال گردو روند چندلر امریکایی ، نهال گردو روند چند ساله بار میدهد ، نهال گردو روند خوشه ای ، نهال گردو روند خوشه ای پاکوتاه ، نهال گردو روند دیرگل ، نهال گردو روند در رشت ، نهال گردو روند در اصفهان ، نهال گردو روند در کرج ، نهال گردو روند دیم ، نهال گردو روند رودبار ، نهال گردو روند زودبازده ، نهال گردو روند زنجان ، نهال گردو روند زودبازده در مشهد ، نهال گردو روند زودرس ، نهال گردو روند عمق کاشت ، نهال گردو روند عمق چاله ، نهال گردو روند عمق گودال ، نهال گردو روند علت پژمردگی ، نهال گردو روند علت رشد نکردن ، خرید نهال گردو روند ، قیمت نهال گردو روند ، فروش نهال گردو روند ، زمان کاشت نهال گردو روند ، عمق چاله نهال گردو روند .مشخصات فنیبرچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط